MODEM ACCESS POİNT CİHAZLARI

MODEM ACCESS POİNT CİHAZLARI

“Kablosuz iletişimin faydası nedir?” şeklinde son kullanıcılara yöneltilen soruların yüzde doksanından eminim ki “Kablo karmaşasından kurtulmaktır” cevabını alacağızdır, ancak bu sorunun yanıtı biz sistemciler ve asıl bunu uygulamak isteyen işletmeler için sadece bu kadar değildir. İşletmeler için “zaman” en önemli unsurlardan biridir, iş akışının hatasız ve hızlı olması önemlidir. Bu makalemde sizlere gerçekleştirmiş olduğum bir projenin Access Point kurulum tarafını aktarmaya çalışacağım.

Öncelikle sorulması gereken soru şudur; “Bir alışveriş mağazası, sisteminde neden wireless ürünler kullanmak ister?”  Bunu en iyi şekilde bir örnek ile açıklayabileceğimi düşünüyorum; Mağazada satılan ürünler nihayetinde başka firmalardan temin edilmektedir, normal şartlarda mal kabül işlemleri evrak kontrolü ile bire bir karşılaştırılarak yapılır ve daha sonra bu evrak bilgi işleme ulaştırılarak verinin girişi sağlanır, aynı şekilde sipariş, iade, depo sevk vb. işlemlerinde bu şekilde yapıldığını düşünelim, yani zaman üstüne zaman gerekiyor…

Peki ya mal kabül yapan görevli bu işlemi mal kabül esnasında(veya diğer evraksal işleri) Wireless el terminali üzerinden online olarak yapamaz mı? Elbette yapabilir ve sonuç olarak işletme asıl amacı olan zamanı kazanmış olur.

Sizlere proje ile ilgili detayları da vererek kafanızdaki soru işaretlerinin mümkün olduğunca az olmasını sağlamak istiyorum;

Projede kullanılan ekipmanlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. MTN bilişim bu konuda en uygun çözüm yöntemlerini sunacaktır.

Kısaltmalar;

AP: Access Point

SM: Subnet Mask

Gw: Gateway

Diğer Hizmetlerimiz